آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ , Tuesday 10 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100782
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ فروردین, ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  فریبا: شفر با یک تغییر گره بازی استقلال را باز کرد/ تعویض شجاعیان تاکتیکی بود

  مربی اسبق استقلال گفت: شفر با یک تغییر در تیم گره بازی استقلال را باز کرد.

  آوای شمال/ بهتاش فریبا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد پیروزی ۴ بر یک مقابل مشکی‌پوشان گفت: استقلال در نیمه اول خیلی بد بود، مشکی‌پوشان برای گرفتن حداقل یک مساوی به میدان آمده بود و می‌خواست بازنده نشود زیرا در شرایط بحرانی قرار داشت، اما در نهایت شکست خورد و به لیگ یک سقوط کرد، با این حال در نیمه اول تمام فضاها را بسته بود و دفاع لایه لایه در عمق چیده بود.

  وی افزود: در چنین شرایطی فقط باید توپ را به کناره‌ها برد و با ارسال یا شوت‌زنی دروازه حریفی که دفاعی بازی می‌کند را باز کرد. در نیمه اول به دلیل اینکه بویان در دفاع راست حضور داشت و نفوذ نمی‌کرد و همچنین امید نورافکن و شجاعیان روز خوبی را نداشتند، بازی استقلال گره خورد.

  فریبا با اشاره به تغییر تاکتیکی شفر اضافه کرد: سرمربی استقلال در این لحظه تغییری تاکتیکی ایجاد کرد و روزبه چشمی را به دفاع وسط برد و پژمان منتظری را به دفاع راست منتقل کرد. با این تغییر تاکتیکی گره بازی استقلال باز شد. بویان هم به هافبک وسط آمد. منتظری سابقه بازی در دفاع راست را دارد و بازیکنی است که نفوذهای خوبی انجام می‌دهد. در سال‌های بی‌نقص امید ابراهیمی و جباروف نیز کار را برای حریف مشکل کرد.

  مربی اسبق استقلال با اشاره به نیمه اول بازی گفت: مشکی‌پوشان در نیمه اول می‌توانستند به گل برسند که در صورتی که به استقلال گل می‌زدند، کار برای استقلال دشوار می‌شد. به هر حال امید ابراهیمی و جباروف بهترین‌های استقلال بودند. پاس‌های جباروف از جنس طلاست، دوندگی و جنگندگی امید ابراهیمی و ارسال‌هایش هم بسیار عالی است.

  وی در مورد تعویض زودهنگام داریوش شجاعیان گفت: شفر به دنبال این بود که منفعت تیمی‌اش را به صلاح یک بازیکن ترجیح بدهد که کاملاً درست بود. تعویض شجاعیان یک تغییر کاملاً تاکتیکی بود و دیدید که بعد از تعویض شجاعیان، بازی استقلال به کناره‌ها رفت و شرایط تیم خوب شد. گاهی اوقات مربی مجبور است برای تغییر تاکتیک یک بازیکن را تعویض کند و این معنایش بد بازی کردن آن بازیکن نیست. با تغییر تاکتیک استقلال و حضور علی قربانی همه چیز عالی شد، زیرا در فوتبال ایران فقط یکی‌، دو دفاع می‌توانند روی سر علی قربانی ضربه سر بزنند. شجاعیان هم نباید ناراحت باشد، البته او با گلزنی استقلال به هوا پرید و نشان داد که دلش با تیم است و ناراحت هم نشده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات