آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 3 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100777
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ فروردین, ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  رسمیت شناختن رژیم صیونیستی از سوی عربستان توهین و خیانت به جوامع اسلامی است

  امام جمعه محمودآباد با اشاره به رسمیت شناختن رژیم جعلی صهیونیست توسط عربستان گفت: این اقدام خیانت و توهین به امت اسلامی است.

  آوای شمال/ به نقل از بلاغ، حجت‌الاسلام سیدداود موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به جوشش‌های انقلابی از جنس انتفاضه جدید اظهار کرد: دنیای اسلام بیش از سنوات گذشته عزادار کشتار ددمنشانه صهیونیست‌ها از مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین است.

  وی افزود: این روزها که روند مبارزه و مقابله بر علیه اشغالگران قدس، روند جدیدی به خود پیدا کرده است و مردم به ستوه آمده از جنایات صهیونیست‌ها در اوج سکوت مرگبار مجامع بین‌المللی و بیشتر شاهان و روسای کشورهای اسلامی در مرزهای جعلی و قراردادی سرزمین‌های اشغالی اقدام به راهپیمایی بازگشت به سرزمین وطنی نموده‌اند.

  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به حملات وحشیانه جنایتکاران صهیونیست بیان کرد: این حملات وحشیانه منجر به شهادت و زخمی شدن دهها فلسطینی بی‌دفاع شده است که این اقدام کم سابقه، واکنش وجدان های بیدار جامعه جهانی را به دنبال داشته است.

  این مسئول گفت: اما در این بین مجامع مسئول جهانی با سکوت ناجوانمردانه خود از کنار این جنایت گذشته که باید قدرت‌های شیطانی و حاکمان بی‌عاطفه جهان و منطقه بدانند، ملت فلسطین نبرد خود را به آن گلوگاه‌های حساس رسانده و مسیر اصلی مبارزه را پیدا کرده است.

  موسوی اضافه کرد: جهان باید منتظر حرکت این ملت و آوارگان به سرزمین‌های اشغال شده و وطنی خودشان و آغاز کارزار نهایی و جهاد همه‌جانبه باشند.

  وی در ادامه به مسائل منطقه‌ای و جهانی اشاره کرد و گفت: رئیس دولت جبار آمریکا که اخیرا با افاده و غرور کاذب اعلام کردکه قصد خروج از سوریه را داشته و در ۱۷ سال جنگ و اشغالگری با ۷ تریلیون مخارج شوم، نتیجه‌ای جز مرگ و خرابی نداشته است.

  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به واکنش حاکمان جاهل سعوی در خصوص خروج آمریکا از سوریه خاطرنشان کرد: امریکا در مقابل این خواسته عربستان بار دیگر به دنبال دوشیدن این گاو شیرده عرب است تا بر ملت مظلوم سوریه در حمایت از تروریست‌ها آتش ریخته و از وهابی‌های سعودی که اخیرا تیر خلاص را بر فرق غیرت عرب زده و رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناخته و از مسالمت این حکومت غاصب حرف به میان آورده و انتظاری جز خیانت به امت اسلامی و آرمان فلسطین و مقاومت وجود ندارد.

  موسوی در ادامه خطبه‌ها به جدال بین غرب و روسیه اشاره کرد و افزود: همان طور که در تحلیل و بررسی‌های قبلی گفته شده بود، این جدال به نقاط حساسی رسیده و اخراج دیپلمات‌ها به صورت گروهی و دسته جمعی خط و نشان تحریمی و چنگ و دندان نشان دادن‌ها از جمله این اقدامات بوده که در مقابل دولت‌های غربی حکایت از قطب بندی‌های جدید در جهان و اتفاقات سیاسی، اقتصادی و احتمالا نظامی در حوزه‌های مورد اختلاف و ظهور قدرت‌های جدید و مقابله با تک روی آمریکایی‌ها و کشورهای بزرگ غربی دارد.

  برچسب ها :

  نظرات