آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100743
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ فروردین, ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  دولت بدون تعارف

  ما مردم ایران از روی کم عقلی؛ تاکنون متوجه نبوده‌ایم که دولت با ما تعارف کرده و در افزایش قیمت‌ها دچار مضیقه شده است، از همین رو عاجزانه خواهشمندیم، در سال جدید، تعارف را کنار بگذارد و به عنوان یک دولت بدون تعارف قیمت‌ها را واقعی کرده تا ما تلاش خود را در تهیه نان شب مضاعف کنیم.

  دولت محترمه و فخیمه دوازدهم؛

  اینک که به لطف باری تعالی سکان هدایت کشتی سیاسی و اقتصادی ایران، همچنان در دستهای باکفایت شماست، ما مردم ایران در سال جدید و در آستانۀ سالگرد ولادت میمون و خجستۀ دولت تدبیر و امید بر خود لازم می‌دانیم نکاتی را به خودمان یادآور شویم، تا مبادا برخی از عناصر سودجو، دو بهم زن، کاسۀ داغ‌تر از آش و ایضاً نخود هر آش و دلواپس نما سبب شوند تا خاطر مبارک اعضای این دولت خط و خَشی وارد شود.

  ما مردم ایران برخورد لازم می‌دانیم که طبق ۱۰ فرمان تحولاتی را در درون خود ایجاد کنیم که به شرح ذیل است:

  ۱٫هر گونه گلایه و شکایت از افزایش قیمت‌ها در سال جدید ممنوع است.

  ۲٫شما برای ما به منزلۀ آش کشک خاله هستید، چه کسانی که آش را خوردند یعنی به شما رای دادند و چه کسانی که آش را نخوردند، یعنی به شما رای ندادند، مجبور به تحمل اوضاع اقتصادی البته رویمان به دیوار و زبانمان لال تا پایان دولت دوازدهم هستند.

  ۳٫بر تمامی ما آحاد جامعه و تک تک مردم لازم است با اعتماد کامل به سخنان امید بخش رئیس جمهور در مورد نزول نرخ بیکاری و نیز کاهش صد در صدی نرخ تورم، با شادمانی به زندگی خود ادامه دهیم.

  ۴٫اینجانبان یعنی نویسندگان این نامه و وضع کنندگان سرِخود این قوانین درون ملتی، بر خودمان واجب می‌دانیم در صورت مشاهدۀ فقر، نداری، تورم، بیکاری و گرانی هر از چندگاهی در معابر؛ به شعف آمده قِری بدهیم تا دولت محترم با خاطری آسوده از ما به کار خود ادامه دهد.

  ۵٫همچنین دولت محترم از سوی ما نگارندگان این نامه اطمینان خاطر داشته باشد که موضوع حقوق‌های نجومی و مدیران دوتابعیتی و داداش‌ها به کُل فراموش شده و هیچ فردی از ما هیچگاه پیگیر این موضوع نخواهد بود.

  ۶٫ما مردم ایران قسم می‌خوریم که در دولت تدبیر و امید از سوی هیچ یک از دولتمردان و مدیران فسادی را مشاهده نکرده و نیز نخواهیم کرد.

  ۷٫همچنین ما از بابت تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی و کارخانجات؛ مراتب تقدیر و تشکر خود را از دولت تدبیر و امید اعلام می‌داریم، زیرا با وجود مقوله‌ای به نام واردات کثیف کردن دست و صورت خودمان و کارگری کردن در اماکن یاد شده در شأن این ملت نبوده و نیست.

  ۸٫از دلسوزی رئیس جمهور و پی بردن ایشان به کم عقلی منتقدان و ایضاً بی‌عقلی نگارندگان این سطور کمال سپاسگزاری را نموده، از ایشان عاجزانه درخواست داریم چنانچه صفات ناپسند دیگری را در رفتار ما سراغ دارند، بدون هیچ گونه تعارف از پشت بلندگوها اعلام نموده تا ما همگی در رفع این صفات ناپسند و عیوب کوشش کنیم.

  ۹٫ما مردم ایران از روی کم عقلی؛ تاکنون متوجه نبوده‌ایم که دولت با ما تعارف کرده و در افزایش قیمت‌ها دچار مضیقه شده است، از همین رو عاجزانه خواهشمندیم، در سال جدید، تعارف را کنار بگذارد و به عنوان یک دولت بدون تعارف قیمت‌ها را واقعی کرده تا ما تلاش خود را در تهیه نان شب مضاعف کنیم.

  ۱۰٫هشدار می‌دهیم چنانچه دولت دوازدهم همچون دولت یازدهم تعارف را کنار نگذارد سال‌های آینده همین آش خواهد بود و همین کاسه.

  قربان گل تک تک کابینه برویممممم ما؛ بوس بوس

  برچسب ها :

  نظرات