آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ , Monday 25 March 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100723
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ فروردین, ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  با نامگذاری سال 97 به نام حمایت از کالای ایران

  خون تازه‌ای به رگ‌های تولید در مازندران دمیده شد

  بسیاری از کالاهای تولید شده در مازندران در مسیر تحقق شعار سال قرار دارد و تولیدکنندگان و کشاورزان منتظر تهیه و تدوین برش استانی شعار حمایت از کالاهای ایرانی هستند.

  آوای شمال/ کلیدواژهای اتحاد ملی، انسجام اسلامی، نوآوری و شکوفایی، حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف، همت مضاعف، کار مضاعف جهاد اقتصادی، تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی،حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی دولت و ملت، همدلی و همزبانی، اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل اقتصاد مقاومتی، تولید ـ اشتغال، حمایت از کالای ایرانی سال‌های سال است که به گوش مردم ایران آشنا شده است.

  همه این نامگذاری برای این است که کشور در مسیر رشد و تعالی قرار گیرد.

  از ابتدای سالی که بحث نامگذاری سال به نام اتحاد ملی و انسجام اسلامی مطرح بود تا زمانی که بحث حمایت از کالای ایران توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان شعار سال نامگذاری شده است طرح توسعه اقتصادی کشور و اقتدار ایران اسلامی مطرح بوده است. علاقه‌مندی رهبر انقلاب اسلامی ایران به سربلندی کشور با اتکا به نیروی داخلی به خوبی احساس می‌شود.

  رهبر انقلاب اسلامی اعتقاد جدی به تقویت نیروی درونی کشور دارند و تلاش دارند با عناوین مختلف قابلیت‌های کشور را به خوبی برجسته کنند، معظم‌له با درک و شناخت کافی نسبت به شرایط موجود بحث شعار سال را مطرح می‌کنند، از طرفی ایشان هر ساله به صورت پله به پله مباحث اقتصادی را مطرح می‌کنند تا زمینه دسترسی به اهداف عالی فراهم شود.

  نامگذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی وظیفه بسیاری از مسئولان و متولیان را که نگاه به بیرون از کشور داشتند را سنگین کرده و دلگرمی جدی به تولید کنندگان داخلی داده است که باید زمینه را برای توسعه حمایت از کالاهای تولید داخل فراهم کرد.

  چندین وظیفه جدی برای حمایت از کالای ایرانی در ابتدای برای متولیان کشور می‌توان ترسیم کرد.

  ابتدا شناخت نیازمندی‌ها و پس از آن تامین نیازمندی‌ها در داخل و اگر کالای مشابه در داخل کشور وجود نداشت، در گام اول زمینه‌سازی برای شناسایی قابلیت‌ها و بسترسازی برای تولید از مواردی است که باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

  بستر برای حمایت از تولید داخل در کشور باید به صورت جدی فراهم شود، در سال حمایت از کالای ایرانی به نظر می‌رسد که میزان خرید و تامین نیازمندی‌ها از خارج کشور به شدت باید کاهش پیدا کند.

  برش استانی طرح حمایت از کالای ایران مصادق بسیار جدی در استان مازندران است، کارخانه‌های بزرگ تولیدی در استان فعالیت می‌کنند که با وجود تولید مشابه چندان مورد توجه قرار نمی‌گرفتند.

  مصادیق زیادی در استان مازندران برای طرح حمایت از کالای ایران در استان مازندران وجود دارد، کافی است که متولیان اجرایی در استان دغدغه‌ها را جدی گرفته و برای حمایت واقعی از کالای ایرانی اقدام اساسی در برنامه کاری خود قرار دهند.

  توانمندی مازندران در تولید محصولات استراتژیک بسیاری جدی است و در بسیاری از موارد این قابلیت‌های جدی گرفته نشده است، بارها و بارها افراد نخبه استان از اینکه کالاهای تولید شده آنها مورد بی‌مهری قرار گرفته گلایه داشتند، امید است این وضعیت در سال جاری تکرار نشود.

  جامعه هدف شعار سال ۹۷ کشاروزان، باغداران و فعالان اقتصادی مازندران هستند که امید در دل آنها زنده شده است و منتظر تدوین برنامه‌های استانی هستند.

  برچسب ها :

  نظرات