آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ , Monday 25 March 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100721
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ فروردین, ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  رئیس دبیرخانه کمیته امور دهیاری‌های ستاد تسهیلات سفر مازندران خبر داد

  برگزاری ۴۰ بازارچه محلی در مازندران/اقامت ۲۹۰ هزار نفر شب در روستاهای استان

  رئیس دبیرخانه کمیته امور دهیاری‌های ستاد تسهیلات سفر مازندران با بیان اینکه تاکنون، حدود 290 هزار نفر شب مسافر در روستاهای مازندران اقامت کردند، گفت: حدود 40 بازارچه بومی-محلی در سطح 56 بخش استان در حال برگزاری است.

  آوای شمال/ روح‌الله علیزاده در گفت‌وگو با بلاغ، اظهار کرد: استان مازندران دارای ۳ هزار و ۲۰۰ روستا است که دو سوم روستاهای استان به میزان ۲ هزار و ۱۵۰ دفتر دهیاری شامل روستاهای بالای ۳۰ خانوار در حال فعالیت هستند.

  وی افزود: جمعیت روستایی استان، ۴۶ درصد جمعیت استان را شامل می‌شود که تعداد آن یک‌میلیون و ۳۸۰ هزار نفر است.

  رئیس دبیرخانه امور روستایی و دهیاری‌های مازندران مستقر در ستاد تسهیلات سفر خاطرنشان کرد: ۱۷ روستای مصوب اهداف گردشگری مازندران داریم که ۳۱ روستای جدید از سوی میراث فرهنگی و گردشگری پیشنهاد شد که مصوب این موضوع گرفته شد.

  علیزاده ادامه داد: پیشنهاد امور روستایی و شوراها به بیش از ۳۰۰ روستا می‌رسد که شامل مناطق کوهستانی، جنگلی، دشت و سواحلی است که درصدد تحقق آن هستیم.

  وی درباره نمایشگاه‌های بومی روستایی اظهار کرد: تقریبا حدود ۴۰ بازارچه بومی-محلی در سطح ۵۶ بخش استان در حال برگزاری است که شامل برگزاری جشنواره‌های بومی-محلی، نوروزی‌خوانی، لباس محلی، سوغات، پذیرایی از مسافران و اهدای هدایا به مسافران نوروزی است.

  رئیس دبیرخانه امور روستایی و دهیاری‌های مازندران مستقر در ستاد تسهیلات سفر در پایان با اشاره به پراکندگی موزون و مطلوب مسافران در روستاهای مازندران، ادامه داد: تاکنون حدود ۲۹۰ هزار نفرشب مسافر در روستاهای مازندران اقامت کردند.

  وی با بیان اینکه تاکنون، حدود ۲۹۰ هزار نفر شب مسافر در روستاهای مازندران اقامت کردند، گفت: حدود ۴۰ بازارچه بومی-محلی در سطح ۵۶ بخش استان در حال برگزاری است.

  برچسب ها :

  نظرات