آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ , Thursday 15 November 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100640
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه محمودآباد:

  پرهیز از اشرافی گیری نشانه تقوای مسؤولان است/ باور داشتن به جوانان انقلابی لازمه فردای بهتر ایران

  امام جمعه محمودآباد گفت: با داشتن جوانان مومن و فعال با استحکام عمیق به انقلاب مشکل حل نشدنی در کشور وجود ندارد و جوانان مومن با اعتقادات عمیق اهداف انقلاب را تعقیب می‌کنند و کارهای بزرگ و مهم با همت جوانان در حال انجام است که فردایی بهتر پیش روی کشور قرار داده است.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های آخرین جمعه سال ۹۶ اظهار کرد: حمله به سفارتخانه ایران در انگلیس اتفاقی که در لندن بر علیه سفارتخانه ما ترتیب داده شده زنجیره‌ای از توطئه‌های سریالی علیه کشورمان بوده است.

  وی افزود: این کار همزمان با سفر ولیعهد فتنه‌گر و جنایتکار سعودی عملیاتی شده و نباید از کنار آن به آسانی گذشت و استعمار پیر بداند دوران برخورد مستعمره‌ای گذشت و عدم اقدام پلیس آن کشور که مسؤول امنیت مراکز دیپلماتیک را داشته محل تامل و همدستی بوده است.

  موسوی تصریح کرد: اجرای این اقدام توسط یک طیف که مورد حمایت انگلیسی‌ها بوده و عنوان شیعه انگلیسی به خود گرفته بر تبانی در این اقدام از سوی حاکمیت انگلیس با اخلالگران و جریان ضد انقلاب موسوم به طیف شیرازی حکایت داشته و دست اندرکاران ذیربط در وزارت امور خارجه و شورای امنیت ملی باید با قاطعیت در مقابل این طیف از اقدامات ایستاده و قاطعانه موضوع را تعقیب نمایند.

  امام جمعه محمودآباد در خصوص دعوای سیاسی انگلیس و روسیه عنوان کرد: دولت انگلیس آغازگر سناریوی جدیدی علیه کشور روسیه شد که بهانه آن مسمومیت یک جاسوس روسی تبار بوده ولی با شناخت موجود از رفتارهای انگلیسی‌ها اینگونه اقدامات ناشی از نقش محوری روسیه در مناقشات منطقه‌ای و تهدید منافع غربی‌ها در خاورمیانه و انتقام از آن کشور در مجموعه این اقدامات است.

  وی اضافه کرد: اخراج دیپلمات‌های روسیه از انگلستان و تهدید‌های اقتصادی مسائل جدی در روابط دو کشور بوده که روسیه با عقلانیت به آن پاسخ داده و اقدامات از روی عصبانیت و استیصال انگلیس فراتر از بهانه مطرح شده بوده که طبعا زمان به این ابهامات پاسخ خواهد داد.

  موسوی درباره سخنان مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجلس خبرگان بیان کرد: ایشان چهره‌های جدیدی از ضرورت‌های این مقطع انقلاب اسلامی را برشمرد و هشدارها و رهنمودهای بیدارگرانه در موضوعات بصیرتی و انقلابی است.

  این مسؤول درباره رئوس این بیانات گفت: بایستی منظم در جامعه در پیرامون آن کار شود و خداوند وعده قطعی و اطمینان بخش و نشاط آوری برای پیروزی حق داده است که شرط تحقق وعده الهی تربیت ایمانی جامعه و پای بندی به تقوی و پرهیز از اشرافی گری و کار و تلاش مستمر است و مجلس خبرگان رهبری مظهر آمیختگی دین و سیاست است.

  وی افزود: نفس وجود حکومت دینی همان جبهه حق است که دشمنان را به هجوم واداشته است و در رویاروئی مستمر حق و باطل وعده حتمی خدا پیروزی جبهه حق است که نیت صادق،بصیرت،پایداری،ایمان،تقوی،صبر، احسان از جمله شروط پشتیبانی الهی است.

  موسوی درباره بیانات رهبری تاکید کرد: دستگاه‌های بزرگ فرهنگی کشور برای تربیت ایمانی و تقوائی جامعه عمل کنند و وقتی از علمیت پروردگار برخوردار شدیم در مقابل قدرت‌های زورگو کارآمد‌تر خواهیم شدو با داشتن جوانان مومن و فعال با استحکام عمیق به انقلاب مشکل حل نشدنی در کشور وجود ندارد و جوانان مومن با اعتقادات عمیق اهداف انقلاب را تعقیب می‌کنند و کارهای بزرگ و مهم با همت جوانان در حال انجام است که فردایی بهتر پیش روی کشور قرار داده است.

  این مسؤول درباره اردوی راهیان نور خاطرنشان کرد: در این اردوها که حضور اقشار مختلف مردم خصوصا جوانان نسل سوم و چهارم در میعادگاه عاشقان و جانباختگان و ایثارگران جبهه‌های غرب و جنوب کشور می‌تواند آثار و برکات فراوانی داشته که امروز به یکی از مراکز فرهنگی کشور تبدیل که می‌تواند امیدبخش و اثرگذار بر روی جوانان ما باشد.

  امام جمعه محمودآباد درباره سال جدید و عید اظهارکرد: عید واقعی از آن کسی است که پایان سالش را جشن بگیرد نه آغاز سالی که از آن بی خبر است و در آستانه سال جدید و برای تحقق شعار سال و با توجه به خریدهای آخر سال با خریدن کالاهای ایرانی به توان اقتصادی کشور اعتماد نموده که نشانه‌ای از ولایتمداری شما به فرمان حضرت آقا می‌باشد.

  موسوی در پایان گفت: به دنبال سخنان نقدگونه نماز جمعه هفته قبل درباره سوخت موتورپمپ‌های کشاورزی استاندار مازندران در جلسه شورای اداری استان این موضوع را به فرمانداران و مسئوولین شرکت فرآورده‌های نفتی شهرستان ارجاع دادند که انشاءالله فرماندار شهرستان و شرکت پالایش و پخش محمودآباد مساعدت کنند تا در آغازین روزهای کار کشاورزی مشکل سوخت کشاورزان زحمت کش حل گردد.

  برچسب ها :

  نظرات