آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ , Thursday 15 November 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100635
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۹
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی محمودآباد خبر داد

  آماده‌سازی ۲۰ مسجد محمودآباد برای برگزاری مراسم اعتکاف

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی محمودآباد گفت: 20 مسجد سطح شهرستان برای مراسم معنوی اعتکاف آماد سازی شد.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سیدعبدالله حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با اشاره به اینکه اعتکاف ایام ماه رجب در فروردین ۹۷ برگزار می‌شود، اظهار داشت: در مراسم اعتکاف ماه مبارک رجب که از شب سیزدهم این ماه مصادف با تولد حضرت علی (ع) تا ۱۵ رجب برگزار، ۲۰ مسجد برای اعتکاف در سطح شهر و روستای شهرستان محموآدباد برای این مراسم پرفیض آماده سازی شد.

  وی افزود: با توجه به اینکه همچنان در حال ثبت نام از معتکفین هستیم، پیش‌بینی می‌کنیم بیش از یک‌هزار نفر در این مراسم معنوی شرکت کنند.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی محمودآباد با اعلام اینکه بیشتر افراد شرکت‌کننده در مراسم اعتکاف جوانان هستند، ادامه داد: میانگین سنی افراد شرکت کننده در این مراسم بین ۱۵ تا ۳۰ سال و حدود ۶۰ درصد روستایی و ۴۰ درصد شهری است.

  وی با بیان اینکه به همه مساجد و مکان‌های اعتکاف مبلغ اعزام خواهد شد، تصریح کرد: مهمان ویژه این مراسم آیت‌الله توکل عضو مجلس خبرگان رهبری است که در روز دوم اعتکاف در مساجد روستای آزادمون و اعظم محمودآباد سخنرانی می‌کنند.

  حسینی با انتقاد از مسؤولان شهرستان، گفت: ادارت شهرستان مانند فرهنگ و ارشاد اسلامی، اوقاف و دگیر دستگاه‌ها هیچ همکاری با برگزار کنندگان اعتکاف نمی‌کنند و به این موضوع ورود نمی‌کنند و ما خواستاریم تا مدیران با ورود به این بخش در بهسازی و زمینه‌سازی برای فضای مناسب برای برگزاری این مراسم با ما همکاری کنند و در ثواب آن شریک شوند.

  وی با بیان اینکه مبلغی برای هزینه ثبت نام اعنکاف در نظر گرفته شده است، افزود: در روستاها به دلیل ورود دهیاری‌ها و خیرین روستاها و کمک به این بخش هزینه کمی برای ثبت نام وجود دارد اما در شهر به دلیل نبود حمایت از طرف مسؤولان مانند شهرداری و خیرین هزینه‌ای حدود ۵۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی محمودآباد در پایان یادآور شد: مسجد اعظم محمودآباد برای حضور بانوان، مسجد روستای آزادمون برای حضور آقایان، مسجد حضرت قائم سرخ‌رود برای حضور بانوان و مسجد صاحب الزمان برای آقایان سرخ‌رود ۴ مسجد شاخص سطح شهرستان محموآباد برای این مراسم معنوی است.

  برچسب ها :

  نظرات