آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ , Monday 27 May 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100628
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  روحانیت تا حل کامل مشکلات در کنار زلزله‌زدگان کرمانشاه است

  رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه به نقش اثرگذار روحانیت در مساجد کشور و جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: روحانیت تا حل کامل مشکلات در کنار زلزله‌زدگان کرمانشاه است.

  آوای شمال/ از کرمانشاه به نقل از دفتر نمایندگی امور اهل‌سنت در استان کرمانشاه، حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری در همایش منطقه‌ای ائمه جمعه استان‌های غربی کشور (کرمانشاه، همدان، لرستان و کردستان) که با هدف بررسی آخرین وضعیت زلزله‌زدگان استان کرمانشاه و امدادرسانی به ساکنان این مناطق در شهرستان زلزله‌زده سرپل‌ذهاب برگزار شد، اظهار داشت: شرایط تمام مناطق زلزله‌زده را باید مورد بررسی قرار داد و وضعیت مردم این مناطق باید به‌صورت جدی مورد توجه قرار داشته باشد.

  وی حضور ائمه جمعه استان‌های غربی کشور در مناطق زلزله‌زده و در آستانه فرا رسیدن ایام سال نو را نشان‌دهنده اهمیت توجه به شرایط و درخواست‌های زلزله‌زدگان دانست و متذکر شد: با وجود گذشت چند ماه از وقوع زلزله ۷٫۳ ریشتری در مناطق غربی استان کرمانشاه، به‌نظر می‌رسد میزان توجه به این مناطق باید افزایش یابد.

  رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: خدمت و کمک به مردم در رویه اولیا و انبیای الهی وجود داشته است و همواره بزرگان بر این رفتار تاکید داشته‌اند.

  حاج‌علی‌اکبری ورود به فاز اجتماعی را از اولویت‌های کاری پیش‌رو عنوان کرد و با مناسب دانستن رویکرد فرهنگی و سیاسی کشور، عنوان کرد: ائمه جمعه همواره در فضای خدمت به مردم قدم برداشته‌اند و این موضوع باید تقویت شود تا تبلیغات منفی عده‌ای که می‌خواهند چهره روحانیت را خشن نشان بدهند، برای همگان آشکار شود.

  وی به نقش ارزشمند و اثرگذار روحانیت در مساجد نقاط مختلف کشور و جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه اشاره کرد و متذکر شد: اقدام امام جمعه سرپل‌ذهاب که همچون سایر مردم زلزله‌زده در چادر ماند، بسیار ارزشمند است که با تمام توان در بین مردم برای رفع مشکلات حضور داشته است و تمام روحانیان سراسر کشور نیز تا رفع کامل مشکلات زلزله‌زدگان استان کرمانشاه با تمام وجود هر اقدامی که لازم باشد را انجام می‌دهند.

   

  برچسب ها :

  نظرات