میزبانی ۲بقعه متبرکه محمودآباد از طرح آرامش بهاری/ ۱۵ وقف جدید در محمودآباد ثبت شد

چاپ

آوای شمال/ بهزاد صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه امسال هفتمین سال اجرای طرح آرامش بهاری اوقاف مازندران است، اظهار کرد: این طرح از ۲۵ اسفند ۹۶ تا ۱۵ فروردین ۹۷ در مازندران و خصوصا در شهرستان محمودآباد اجرا می‌‌شود.

وی افزود: این طرح در ۲ بقعه متبرکه شاخص، امام‌زاده قاسم(ع) محمودآباد و امام‌زاه فضل(ع) خشت‌سر با هدف خدمات‌رسانی به زائران و مسافران نوروزی برگزار و با شروع این طرح اداره اوقاف، اعضای هیئت امنای بقاع متبرکه و خادمین به‌صورت آماده باش و شبانه روزی حضور فعال دارند.

رئیس اداره اوقاف محمودآباد با توجه به برپایی خیمه‌های معرفت، گفت: با استقرار و حضور مبلغین اعزامی از قم و تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، این مبلغین به نشر معارف اسلامی، باور‌های دینی و آموزش سبک زندگی اسلامی می‌پردازند.

وی دیگر خدمات این خیمه‌ها را پاسخگویی به سوالات شرعی، مشاوره خانواده، غرفه‌های قرآن بخوانیم، نقاشی برای کودکان همراه با جوایز و دیگر برنامه‌های متنوع فرهنگی عنوان کرد.

این مسؤول با بیان اینکه مراسم سال تحویل و آغاز سال نو در سطح بقاع متبرکه شاخص و غیر شاخص اجرا می‌شود، تصریح کرد: با پخش دعای سال تحویل و با حضور در بقاع‌های متبرکه که زیارتگاه معصوم زادگان است و همچنین در مرقد شهدا و ادای احترام، مراسم سال تحویل برگزار می‌شود.

صادقی از اعزام ۴ مبلغ بومی و غیر بومی خبر داد و گفت: این مبلغین از ۲۸ اسفند ۹۶ تا  ۱۵ فروردین به دو بقاع شاخص جهت اجرای طرح آرامش بهاری اعزام می‌‌شوند.

رئیس اداره اوقاف محمودآباد با بیان اینکه از ۶ ماهه دوم سال جاری ۱۵ مورد وقف جدید در این شهرستان به ثبت رسید، خاطرنشان کرد: شاخص‌ترین موقوفه این وقف‌های جیدی، موقوفه حاج عبدالله عبدی که حدود ۲هزار متر از زمین را برای ساخت حوزه علمیه خواهران وقف کرد.

وی مساحت ۱۵ مورد وقف جدید را ۱۸ هزار متر مربع عنوان کرد و ادامه داد: ارزش ریالی این موقوفات حدود ۹۰ میلیارد ریال است.

صادقی در پایان گفت: در ۶ ماهه دوم سال‌جاری، ۲۳ مورد سند مالکیت در جهت تثبیت مالکیت موقوفات و بقاع متبرکه به ثبت رسیده است که ارزش تقربی آن ۱۱۰ میلیارد ریال و با مساحت ۴۸ هزار مترمربع است.