آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ , Monday 27 May 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100602
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  ثبت بیش از ۴۰ هزار اختراع در کشور پس از انقلاب اسلامی

  استاد حوزه و دانشگاه گفت: پس از گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی و به برکت خون شهدا بیش از 40 هزار اختراع ثبت شده است که انرژی هسته‌ای، تکنولوژی نانو، سلول‌های بنیادی، پرتاب ماهواره و ... از جمله آنها بوده است.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام محمد مهدی ماندگاری در مراسم افتتاحیه نخستین نشست کشوری خادمیاران خانواده معظم شهدای مدافع حرم که در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، عنوان کرد: آموزه‌های دین مبین اسلام به ما می‌آموزد که برای تثبیت عطر شهدا باید کار تشکیلاتی انجام دهیم.

  وی تصریح کرد: همچنان که نور اسلام از مرکزیت حرم مطهر رضوی به دنیا منتشر می‌شود امیدواریم عطر شهدا نیز از این بارگاه منور به تمام عالم به شمام برسد.

  این استاد حوزه و دانشگاه به باورهایی که فرهنگ شهادت از آن نشات می‌گیرد، اشاره و بیان کرد: شهادت به معنی گذشتن از همه چیز است؛ انسان به راحتی از داشته‌هایش نمی‌گذرد؛ شهید جان خودش را فدا می‎کند تا اسلام باقی بماند. فرهنگ خودخواهی در مقابل فرهنگ ایثار و شهادت است و اگر فرهنگ ایثار بهترین فرهنگ است فرهنگ خودخواهی بدترین فرهنگ به شمار می رود.

  وی با بیان اینکه گذشت شهدا دارای باورهایی است که اگر تقویت و تبلیغ شود عطر شهدا را می‌توانیم منتشر کنیم، افزود: معامله‌ کردن با خدا، قیامت و خود از جمله این باورها است، ایثارگری در معامله با خدا صورت می‌گیرد و هر کس اهل معامله با خدا باشد، ایثارگر می‌شود.

  ماندگاری ادامه داد: کسی حاضر می‌شود جان خودش را بدهد که باور دارد در این دنیا چیزی نصیب او نمی‌شود بلکه در آخرت است که به او پاداش می‌دهند.

  وی با بیان اینکه امروز امنیت و آسایش مملکت ما، از برکت شهدای ۸ سال دفاع مقدس و مدافعان حرم است، افزود: امنیت، پیشرفت و تعالی جامعه ما مرهون خون شهداست. در کشور ما پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب، به برکت خون شهدا بیش از ۴۰هزار اختراع ثبت شده است که انرژی هسته‌ای، تکنولوژی نانو، سلول‌های بنیادی، پرتاب ماهواره و… از جمله آنها بوده است.

  ماندگاری افزود: امروزه دشمنان ما اعتراف می‌کنند کشور ایران سکان‌دار امنیت منطقه است. این پیشرفت‌ها و عزت و آبروی کشور همه به برکت خون شهداست.

   

  برچسب ها :

  نظرات