آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ , Sunday 18 November 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100582
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ اسفند, ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  معاون هواشناسی مازندران خبر داد

  کاهش ناپایداری آسمان مازندران

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: امروز انتظار داریم از ناپایداری آسمان مازندران کاسته شود و روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته جاری آسمان مازندران به‌صورت صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود

  آوای شمال/ احمد اسدی اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته بیشینه دمای هوا مربوط به قائم‌شهر، ساری و دشت‌ناز با ۱۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دمای هوا نیز از بلده و کجور با سه درجه سانتی‌گراد زیر صفر گزارش شده است.

  وی به بارش‌های پراکنده باران طی روز گذشته در آسمان مازندران اشاره کرد و گفت: بیشترین بارش در این مدت از رامسر با ۷ میلی‌متر بوده است.

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران بیان کرد: درحال حاضر ارتفاعات مازندران به‌صورت صاف تا نیمه‌ابری و مناطق ساحلی و جلگه‌ای به‌صورت نیمه‌ابری و در شهرهای غرب استان به‌صورت مقطعی شاهد بارش‌های ملایم و پراکنده باران هستیم.

  اسدی با اشاره به اینکه امروز انتظار داریم از ناپایداری آسمان مازندران کاسته شود، اضافه کرد: روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته جاری آسمان مازندران به‌صورت صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود و انتظار داریم در این مدت دمای هوا به‌صورت نسبی افزایش یابد.

  وی تصریح کرد: جمعه شب با شکل‌گیری جریانات شمالی شاهد افزایش ابر، وزش باد و بارش‌های پراکنده در آسمان مازندران هستیم و روز شنبه شاهد بارندگی همراه با کاهش نسبی خواهیم بود.

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران خاطرنشان کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از روز یک‌شنبه ۲۷ تا سه‌شنبه ۲۹ اسفند ماه سال جاری (روزهای پایانی ۹۶) جو پایدار و هوا صاف تا نیمه‌ابری بر آسمان مازندران حاکم می‌شود و افزایش نسبی دما نیز اتفاق می‌افتد.

  اسدی در پایان گفت: دریای مازندران امروز به‌صورت مواج و فردا به‌صورت موج کوتاه پیش‌بینی می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات