آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ , Friday 22 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 10058
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ اسفند, ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  دختران انگلیسی هدف داعش

  آوای شمال/ ‘ریچارد والتون ‘ از افسران ارشد اسکاتلندیارد گفته است براساس اطلاعات بدست آمده این سه دختر نوجوان در تعطیلات میان ترم در انگلیس، به سوی ترکیه پرواز کرده اند . فرمانده واحد ضد تروریسم اسکاتلند گفت: این سه دختر نوجوان به نام های ‘شمیمه بیگوم ۱۵’ ساله، ‘کدیز سلطانه ’۱۶ ساله و یک […]

  آوای شمال/ ‘ریچارد والتون ‘ از افسران ارشد اسکاتلندیارد گفته است براساس اطلاعات بدست آمده این سه دختر نوجوان در تعطیلات میان ترم در انگلیس، به سوی ترکیه پرواز کرده اند .

  فرمانده واحد ضد تروریسم اسکاتلند گفت: این سه دختر نوجوان به نام های ‘شمیمه بیگوم ۱۵’ ساله، ‘کدیز سلطانه ’۱۶ ساله و یک دختر ۱۵ ساله دیگر که خانواده اش خواسته اند نامش فاش نشود، از دانش آموزان آکادمی «بث نال» در شرق لندن هستند.

  به گفته این مقام اسکاتلندیارد، این سه دختر روز سه شنبه گذشته از فرودگاه ‘گاتویک ‘ لندن و از طریق شرکت هوایپمایی ترکیه پرواز و سه شنبه شب گذشته وارد فرودگاه استانبول شده اند.

  وی با بیان اینکه این سه دختر که برای آخرین بار در صبح سه شنبه دیده شده بودند، گفت : آنها، دوست یک دختر دیگری هستند که وی نیز در ماه دسامبر گذشته به سوریه رفته است.

  فرمانده واحد ضد تروریسم اسکاتلند گفته است که این سه دختر در همان زمان در ارتباط با این دختر، تحت پرسش قرار گرفته بودند .

  ریچارد والتون گفته است که صبح چهارشنبه گذشته خانواده این سه دختر؛ خبر مفقود شدن دختران خود را به پلیس اعلام کرده بودند.

  وی اظهار امیدواری کرد که با توجه به درخواست های پلیس، اطلاع رسانی های رسانه های گروهی، این دختران ترغیب شوند که وارد کشور سوریه نشوند.

  فرمانده واحد ضد تروریسم اسکاتلند گفت: اگر بتوانیم محل این دختران را در ترکیه شناسایی کنیم، این احتمال قوی است که بتوانیم آنان را بار دیگر به انگلیس بازگردانیم.

  ‘ریچارد والتون ‘ درهمین حال گفته است که اسکاتلندیارد به طور روزافزون نگران افزایش تمایل دختران جوان انگلیسی برای پیوستن به گروه تروریستی داعش در سوریه است.

  ˈاندرو پارکرˈ مدیر کل سازمان امنیت داخلی انگلیس اخیرا گفت: شمار انگلیسی های که برای پیوستن به گروه های تروریستی و تکفیری به سوریه رفته اند، در حال حاضر در حدود ۶۰۰ نفر هستند.

  اما برخی دیگراز مقامات و منابع انگلیسی از جمله شهردار لندن، شمار این افراد که برخی از دختر هستند، بسیار بیشتر از این تعداد برآورد کرده اند.

  گروه تروریستی داعش وسایر گروه های تکفیری و افراطی، دست پرورده های غرب وبرخی ازکشورهای عربی هستند که تاکنون جنایات بسیاری در کشورهای عراق و سوریه مرتکب شده اند.

  برچسب ها :

  نظرات