آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ , Monday 17 December 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100497
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  اهل سنت بزرگ‌ترین ضربه را از وهابیت خورده است/ سرمایه‌گذاری کلان کشورهای مرتجع عربی برای بحران‌آفرینی در منطقه

  دبیر سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین گفت: اهل سنت بزرگ‌ترین ضربه را از وهابیت خورده است.

  آوای شمال/ حسین رویوران امشب در همایش حضرت زهرا(س)، الگوی مقاومت اسلامی در بیرجند اظهار داشت: آنچه در هفت سال گذشته در منطقه صورت گرفته جنگ بسیار بزرگی است و این جنگ از حماسه دفاع مقدس نیز گسترده‌تر و امکانات دشمن وسیع‌تر است.

  وی با بیان اینکه پیچیدگی‌های جنگ گسترده است، گفت: خرمشهر که با خاک یکسان شده بود با یک عملیات نظامی آزاد شد و در منطقه نیز اخیراً شاهد آزادسازی حلب بودیم.

  دبیر سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین با بیان اینکه آزادسازی شهری با جمعیت غیرنظامی و میلیونی آسان نیست، افزود: همچنین موصل با جمعیت ۲٫۵ میلیون نفری آزاد شده که در زمان آزادسازی تنها یک میلیون نفر جمعیت داشت.

  رویوران تصریح کرد: برخی کشورهای مرتجع عربی مانند عربستان، امارات بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیارد دلار در بحران‌آفرینی منطقه سرمایه‌گذاری کردند تا محور مقاومت آسیب ببیند اما با تمام امکاناتی که دشمنان به کار گرفتند با شکست مواجه شدند.

  وی ادامه داد: این‌ها با سرمایه‌گذاری که انجام دادند بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تکفیری از ۷۹ کشور جهان را آموزش دادند و مسلح کردند و به سوریه و عراق اعزام کردند تا محور مقاومت ضربه بخورد.

  دبیر سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین خاطرنشان کرد: در مقابل این طراحی‌ها جمهوری اسلامی کار مهمی را انجام داد و به ارتش دفاع ملی در سوریه و حشدالشعبی در عراق کمک مستشاری کرد.

  دبیر سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین گفت: پیروزی‌ها در منطقه کوچک نیست و این پیروزی‌ها تأثیرگذار است، امروز استان ادلب و شرق فرات مانده است.

  رویوران عنوان کرد: زایش گروه‌ها در منطقه عجیب است، جیش‌الشام چهار هفته اعلام موجودیت کرده و از سمت ترکیه ایجاد شده و در منطقه درگیر است، در شرق فرات نیز آمریکایی‌ها قرار دارند و آمریکا وضعیت چالشی پیدا کرده است.

  وی بیان کرد: آمریکا هم با ترکیه و هم علیه ترکیه است، البته آمریکا با ترکیه در ناتو است، ترکیه از ابتدای بحران به طور کامل علیه سوریه بوده و تمام تکفیری‌ها از سمت ترکیه وارد شدند.

  کارشناس بین‌المللی امور خاورمیانه توضیح داد: آمریکایی‌ها از غرب فرات فرار کردند و درگیری آمریکا با ترکیه می‌تواند مشکلات زیادی را به وجود بیاورد، هرچند آمریکا امکانات وسیعی دارد و در شرق فرات مستقر شده و ۱۰ پایگاه نظامی ایجاد کرده، اما وضعیت آمریکا چالشی است و استمرار ندارد.

  رویوران با بیان اینکه یکی از دستاوردهای پیروزی محور مقاومت سقوط وهابیت است، گفت: اگر این جنگ هفت‌ساله نبود به طور قطع وهابیت سقوط نمی‌کرد، جریان وهابیت تعداد افرادی را که از اهل سنت کشته است چند برابر شیعیان است و اهل سنت بزرگ‌ترین ضربه را از وهابیت خورده است.

  * حزب‌الله لبنان امروز پناهگاه تمام طوایف لبنان است

  کارشناس بین‌المللی امور خاورمیانه تصریح کرد: تبدیل شدن حزب‌الله به قهرمان ملی یکی دیگر از دستاوردهای این جنگ بوده است، حزب‌الله، رژیم صهیونیستی را از لبنان خارج کرد و امروز پناهگاه تمام طوایف لبنان است.

  رویوران با بیان اینکه رژیم صهیونیستی وارد بحران شده است، مطرح کرد: سقوط اف ۱۶ اسرائیلی توسط نیروهای مقاومت، رژیم صهیونیستی را خلع سلاح کرد و افسانه شکست‌ناپذیری رژیم صهیونیستی را بار دیگر به چالش کشید.

  رویوران افزود: ایران اسلامی معادلات منطقه را به نفع مقاومت تغییر داده و رژیم اشغالگر را با بحران جدی مواجه کرده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات