آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ , Monday 17 December 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100479
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ اسفند, ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  کاش دردهای واقعی بانوان جامعه ما هم توئیت می‌شد

  پهن کردن فرش قرمز برای بانوان در ورزشگاه‌ها خودنمایی یا دلسوزی؟!

  بحث حضور بانوان در ورزشگاه‌ها به یکی از مباحث اصلی یکی از نمایندگان مجلس تبدیل شده است اما کاش درد واقعی بانوان جامعه نیز در توئیت این مسئول باز می‌کرد.

  آوای شمال/ بحث حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها توسط یکی از نمایندگان مجلس این روزها به بحث داغ کانالش تبدیل شده است و تلاش دارد که از زوایای مختلفی به آن بپردازد.

  انتشار اصل برگزار جلسه و بازنشر مطالب مطرح شده در دیگر سایت‌ها و رسانه‌ها به بحث داغ یکی از نمایندگان تبدیل شده است.

  اینکه بانوان باید در ورزشگاه حضور داشته باشند، مشکل اصلی این روزهای کشور نیست، اینگونه مسائل به دلیل اینکه خیلی شیک و تر و تمیز مطرح می‌شود، جای خودش را به مسائل اصلی تبدیل کرده و ممکن است آورده مناسبی هم برای افراد و پیگرکنندگان داشته باشد.

  اما مسائل اصلی بانوان در کشور چند شغله بودن و تلاش برای تامین معیشت زندگی است، مهم‌ترین مسئله بانوان عدم تامین زندگی توسط شوهر و پیگیری برای شغل است.

  دغدغه اصلی بانوان در شهر نداشتن ورزشگاه مناسب برای فعالیت بدنی مناسب است، عدم توجه به زیرساخت‌های ورزشی برای بانوان یکی از مشکلات جدی است.

  کافی است زیر پوست شهر سر بزنید و از این خانم‌های که در واحدهای صنفی کار می‌کنند، بپرسید ماهیانه چقدر حقوق می‌گیرند.

  خانمی که از صبح اول وقت تا پایان شب در یک مغازه مشغول کار هست تنها به ماهی ۴۰۰ هزار تومان قانع شده و از سر نداری مجبور هست که کار کند.

  درد جامعه بانوان ما خانم مسنی است که با وجود درد و رنج ناشی از بیماری باید ساعت پنج صبح پشت وانت نیسان برای برداشت مرکبات اعزام شود و تاکنون هیچ مسئولی آنها را ندیده است.

  درد جامعه امروز ما کم توجهی به بانوان معلولی است که برای تردد دچار مشکل هستند، چرا این مشکلات توسط نمایندگان مجلس و مسئولان اجرای توئیت نمی‌شود.

  درد جامعه بانوان ما معلمان پیش دبستانی هستند که سال‌های سال در انتظار جذب در آموزش و پرورش هستند و با وجود پیگیری‌ها زیاد جلوی درب آموزش و پرورش صدای آنها شنیده نشد.

  اگر برای بانوان علاقه‌مند به حضور در ورزشگاه‌ها در فضای مجازی سر وصدا می‌شود، حداقل این دردها هم دیده شود.

  درد امروز بانوان ما کنار بازارچه‌های روز است که ممکن است هر لحظه بساط آنها توسط مسئولان سد معبر شهرداری‌ها جمع شود.

  درد بانوان امروز ما مشکل بیکاری فرزندان آنها است که شاهد پرپرشدن پسر و یا بردار خودشان هستند ولی آنها دیده نمی‌شوند، چون مشکل آنها شیک نیست.

  همیشه همینطور بوده است، مشکلات فرعی با رنگ و لعاب خاص در کشور توسط برخی از چهره‌ها و نماینده‌ها برای جلب توجه بزرگ‌نمایی می‌شود ولی مسائل اصلی در کنار آن رنگ می‌بازد.

  در برخی از اظهارات متولیان امر بحث فرهنگ‌سازی در سطح ورزشگاه‌ها بود، چرا عده‌ای تلاش دارند و حتی اذعان دارند که با وجود ساختار نامناسب ورزشگاه‌ها پای بانوان هم در این مکان‌ها باز شود.

  حداقل قوانین سفت و سختی برای هنجارشکنی فرهنگی در سطح ورزشگاه‌ها تدوین و اجرا شود، پس از آن برای بانوان در ورزشگاه‌ها فرش قرمز پهن کنید.

  برچسب ها :

  نظرات