آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ , Monday 25 March 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100444
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ اسفند, ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  قانون اعاده اموال نامشروع به ساز و کار صحیح نیازمند است

  نماینده مردم شازند در مجلس گفت: اجرای صحیح قانون اعاده اموال نامشروع به سازوکار صحیح برای اجرا نیازمند است.

  آوای شمال/ علی ابراهیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: متأسفانه بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب رفتارهای برخی از مدیران نظام به گونه‌ای بوده که باعث شده اعتماد مردم کم شده و از بین برود، هرچند این مدیران تعدادشان اندک است، اما همین تعداد سرمایه‌های اجتماعی و اعتماد مردم را از بین برده‌اند.

  وی تصریح کرد: به دلیل اینکه مدیران و کارگزاران از افراد شاخص جامعه محسوب می‌شوند و رفتار آنها زیر ذره‌بین مردم قرار دارد و به عنوان الگو به آنها نگاه می‌‌شود، رفتارهای نامناسب آنها از نظر الگو بودن باعث آسیب می‌شود.

  نماینده مردم شازند در مجلس با بیان اینکه یکی از این رفتارها سوءاستفاده برخی مدیران از مقام و جایگاه در حوزه مسائل اقتصادی است، بیان کرد: طرح اعاده اموال نامشروع برای پایش میزان ثروت و دارایی مدیران است تا از تجمع ثروت و اندوخته از مسیر نامتعارف و رانت توسط مدیران جلوگیری و این اموال به خزانه دولت در راستای کمک به محرومین بازگردانده شود.

  وی بیان کرد: متاسفانه امروز شکاف طبقاتی زیادی در نظام ایجاد شده که این شکاف به هیچ عنوان زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست، حتی از بعد فرهنگی و اجتماعی حتی امنیتی نیز می‌تواند آسیب‌های جدی به همراه داشته باشد.

  ابراهیمی خاطرنشان کرد: اموالی که مدیران از راه رانت اقدام به جمع‌آوری آن کرده‌اند، باید به بیت‌المال برگردانده شود، این کار باعث می‌شود اعتماد مردم به حاکمیت بیشتر شود و مردم به انقلاب امیدوارتر  شوند.

  وی گفت: تمام ابعاد این طرح از جمله اینکه مدیران شامل چه کسانی می‌شود و نحوه محاسبه چگونه است، باید به صورت دقیق مشخص شود.

  نماینده مردم شازند در مجلس تاکید کرد: باید  راهکارهایی تعیین شود که اگر قرار است قانون اعاده اموال نامشروع اجرا شود، خود به یک ابزار سیاسی تبدیل نشود تا اجازه نداد عده‌ای بخواهند با آبروی دیگران بازی کنند، بدون شک اجرای صحیح این قانون به سازوکار صحیحی  نیز برای اجرای نیازمند است.

   

  برچسب ها :

  نظرات