آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ , Monday 17 December 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100371
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ اسفند, ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۴
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  آیت‌الله توکل در مراسم میلاد حضرت فاطمه زهرا(س):

  حضرت زهرا(س) الگویی برای بشر معاصر و نسل‌های آینده است

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) باید الگوی نسل آینده قرار گیرند، گفت: حضرت زهرا(س) در کمال عفت اما وقتی پای دین به میان می‌آید به مسجد می‌رود و خطبه می‌خواند و از حضرت علی(ع) دفاع و دشمن را خوار و ذلیل می‌کند.

  آوای شمال/ آیت‌الله سیدرحیم توکل در مراسمی که به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار شد با بیان اینکه انسان برای سیر معنوی یک قلب خاشع و خاضع نیاز دارد که زن در این خصوص یک قدم جلوتر از مردها هستند، اظهار کرد: مردها در طبیعت خود در ابتدای کار این قلب خاشع را ندارند.

  وی با اشاره اینکه قلب زنان در احکام زودتر می‌لرزد و به این خشوع و خضوع وارد می‌شود در صورتی که مردها این گونه نیستند، افزود: زن‌ها به دلیل داشتن یک قلب خاضع و خاشع یک قدم از مردها جلوتر هستند و چون جلوتر هستند سیر معنوی آنها راحت‌تر است.

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اعلام اینکه انبیاء، مرسلین و حتی انبیاء اولی الاعظم در برابر عظمت حضرت زهرا(س) زانو می‌زنند و عدم درک مقام حضرت زهرا(س) اظهار عجز می‌کنند، خاطرنشان کرد: یک زن که عمرش ۱۸ سال بیشتر نبود که از این میزان سن ۹ سالش هم در تکلیف نبود اما ایشان در معرض خداوند متعال کاری کرد که حضرت نوح که ۲ هزار و ۵۰۰ سال عمرش بود به جایگاه این زن نمی‌رسد.

  این مسؤول ادامه داد: یک زن چقدر می‌تواند اوج معنوی پیدا کند که با ۹ سال عبودیت در محضر خدا، که از حضرت نوح با ۲ هزار و ۵۰۰ سال عمر نیز برتر و بالاتر است.

  توکل با اشاره به اینکه در دنیای امروز ما گناه به ویژه گناه جنسی خیلی آسان و راحت به دست می‌آید، بیان کرد: آنجا که گناه آسان است طبیعت انسان نیز این گناه را بیشتر طالب است و در چنین بستری افرادی که بتوانند خود را حفظ کنند و خود را نگه بدارند مقام بالایی دارند.

  وی با بیان اینکه انسانی که بتواند در شرایطی که زمینه گناه نیز فراهم است شهوت، فکر، نگاه، دید خود را حلال کند خیلی مهم است، افزود: مقام و جایگاه کسی که می‌توانست گناه کند اما عفت به خر داد از کسی که به میدان جنگ رفته و بعداً به شهادت دست پیدا کرده است نیز بالاتر است.

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه عفت به خرج دادن و از گناه به دور بودن مربوط به امروز و فردا نیست بلکه بحث یک عمر است و باید همیشه عفت را حفظ کند، گفت: مجاهدت زمان جنگ زمانش کوتاه اما مجاهدت در میدان عفت زمانش تا آخر عمر است.

  این مسؤول با اعلام اینکه امروز یک کودک یا دانش‌آموز به رفتار، کردار، اعمال، لباس پوشیدن و خلق و خوهای معلم و استاد خود توجه می‌کنند، ادامه داد: یک دانش‌آموز هر چه از استاد خود ببیند همان را در ذهنش حک می‌کند و برایش الگو می‌شود.

  توکل با اشاره به اینکه اگر استاد جمله غلطی را بر زبان بیارد در جان آن فرد کاشته می‌شود و بعد شاخه‌های عظیم می‌زند و ممکن است اثرات دیگری داشته باشد، گفت: انسان یک جمله به یکی بگوید که راه عفت را نشان دهد.

  وی با بیان اینکه عفت به این نیست که یک زن خودش را بسازد و در خیابان رها کند، خاطرنشان کرد: شخصیت به این نیست که یک زن با آرایش در خیابان این طرف و آن طرف کند، شخصیت به این نیست که زن در ظاهر خودآرایی کند.

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه از ابتدا تا انتهای قرآن به یک فرد و یا قومی مقامی داده نشده مگر به آنها که تقوا داشته باشند، افزود: خداوند متعال فرد یا قومی را که متقی دیده برکات را بر او نازل کرده است.

  این مسؤول با بیان ویژگی‌ها و صفات متقینی که خداوند متعال همه برکات قرآن بر فعل او مترتب شده است، ادامه داد: آنها حاجات مختصری دارند و آرزوی طولانی ندارند اهل دنیا هستند که آرزوهای طولانی دارند.

  توکل ادامه داد: این افراد در جانشان عفت و پاکدامنی آنجا متمرکز شده که در جلسات وقتی بحث گناه مطرح می‌شود حال خاصی پیدا می‌کنند و خود را از شکل و بحث گناه دور نگه می‌دارند.

  وی با اشاره به اینکه امروز در بین مردم آن چیزی که کمتر مطرح است عفت و پاکدامنی زن‌ها است، هشدار داد: دوباره اجتماع دارد به قهقرا می‌رود.

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که امروز متأسفانه برخوردها با زن به گونه‌ای است که ارزشی برای جایگاه آنها قائل نمی‌شوند، گفت: آن چیزی که امروز ما در خصوص نگاه به زن می‌بینیم به همان اوایل جاهلیت باز می‌گردد.

  این مسؤول با اشاره به اینکه امروز زن یک آلت دست است و برای انجام هر کاری پای یک زن را وسط می‌کشند، افزود: امروز زن به ابزاری برای فروش اجناس تبدیل شده که این نگاه همان جاهلیت اولی به فرم جدید آن است.

  توکل با بیان اینکه جایگاه زن واقعاً این نیست و مطاع فروش اجناس نیست، خاطرنشان کرد: اسلام به این جایگاه زن راضی نیست بلکه زن شخصیت، عفت، عصمت، مقام و منزلت دارد و نباید وسیله فروش کالا قرار گیرد.

  وی با تأکید بر اینکه حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) باید الگوی نسل آینده قرار گیرند، تصریح کرد: حضرت زهرا(س) در کمال عفت اما وقتی پای دین به میان می‌آید به مسجد می‌رود و خطبه می‌خواند و از حضرت علی(ع) دفاع و دشمن را خوار و ذلیل می‌کند.

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اعلام اینکه خطبه‌های حضرت زهرا(س) کمر ابوبکر را شکاند، ادامه داد: آن بانوی نمونه اسلام وقتی دید که آنها قصد خلافت کرده بودند به داخل مسجد می‌روند و از مظلومیت علی(ع) آن چنان دفاع می‌کنند که سخنان کوبنده ایشان اشک مهاجرین، انصار و همه خلفا در آورد.

  توکل با تأکید بر اینکه چادر بانوان از خون شهید کمتر نیست، گفت: دشمن همه توان خود را به کار گرفته که تا زن را از عفت بیرون بیاورد و در این راستا در گام اول تلاش می کند تا زن چادر را از سر بردارد که باید هوشیار بود.

  برچسب ها :

  نظرات