آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ , Thursday 23 May 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100363
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه محمودآباد:

  مسئولان به داد کشاورزان برسند/ واردات بی رویه برنج خیانت به کشاورز است

  امام جمعه محمودآباد گفت: آقایان دست‌اندرکار محبت کنند و مانند سال گذشته مردم را اذیت نکنند و این چه بلایی است که بر سر کشاورزی می‌آید و مسئولان به داد کشاورزان برسند.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: در نشست اخیر حامیان صهیونیست‌ها در آمریکا مثل هر سال به رجزخوانی علیه ایران اسلامی و محور مقاومت در منطقه پرداخته و امسال لبه تهدید خود را آمریکا و صهیونیست‌ها بر علیه کشورمان بیشتر کرده که نشان دهنده گرفتن زهر چشمی است که ایران از مستکبرین جهان و صهیونیست‌ها گرفته است.
  وی افزود: تمام این رجزخوانی‌ها برای نجات رژیم صهیونیستی از ضربات آینده نیروهای مقاومت که تا دروازه این رژیم غاصب پیش روی کرده بوده و نوعی ایجاد انحراف در افکار عمومی جهان از جنایات رژیم غاصب و آمریکای ظالم در سطح جهان و منطقه بوده است.
  موسوی خاطرنشان کرد: باید آمریکا و اروپا بدانند با تقسیم کار و تقدیم ماموریت و مشغول سازی کشورمان به مسائل فرعی نمی‌توانند سرعت پیش روی خط مقابله با تجاوز و ظلم را و گسترش حق طلبی و مقاومت را در منطقه بگیرند و اتحادیه اروپا باید از افتادن در دام آمریکائی‌ها پرهیز کرده و نظام اسلامی مقتدر فریب این ظاهر سازی‌ها و وعده‌های نخ نما را نخواهد خورد.
  امام جمعه محمودآباد تاکید کرد: مسائل دفاعی کشور و حضور مقتدرانه و فکری نظام اسلامی در منطقه اسلامی به هیچ وجه قابل مذاکره نبوده و کشورمان با قدرت دفاع از ملت‌های منطقه و خصوصا محور مقاومت را ادامه داده و از آسمان و ریسمان کردن آمریکایی‌ها و اروپایی‌هاذ و ارتجاع عرب لحظه‌ای تردید را در مسیر صحیح و اصولی خود به خو راه نخواهد داد.
  وی اضافه کرد: لکه ننگی که آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در کشتار مردم یمن و ظلم به ملت‌های مظلوم سوریه،عراق،فلسطین و بعضی از کشورهای دیگر از صحنه جهانی از خود بجا گذاشته هیچگاه قابل حل نبوده و باید دست یک رژیم سفاک و خون ریز که یک ملت را در آستانه قحطی و مرگ تدریجی قرار داده را کوتاه کرد و از دادن سلاح به این رژیم مرتجع و جنایتکار برای گسترش قتل و غارت ممانعت بعمل آورد.
  موسوی درباره مسائل سوریه عنوان کرد: جلسات پیاپی شورای امنیت سازمان ملل با درخواست آمریکایی‌ها و چند کشور اروپایی حکایت از توطئه خطرناک برای تدبیر دخالتی جدید در سوریه داشته که تاکنون ناکام مانده و آمریکایی‌ها و متحدان آنها در پی جلوگیری از فروپاشی کامل جریان تکفیری و تروریست در سوریه بوده است.
  وی افزود: طرح آتش بس به بهانه کمک‌های انسان دوستانه پوششی برای تجدید قوای گروه‌های جنایتکار مسلح در کشورهای محور مقاومت محسوب و ارتش سوریه و نیروهای مردمی با تشخیص دقیق این توطئه به آزاد کردن مناطق مورد اشغال ادامه داده و قطعا روزهای حساسی در مسیر مبارزه پیش روی قوای مسلح و نیروهای مقاومت قرار دارد.
  این مسؤول یادآور شد:نیروهای محور مقاومت در سوریه باید با دقت و قاطعیت نسبت به ناکام گذاشتن توطئه دشمنان و ثبات منطقه اقدام کنند و سرعت فتنه گری محور غربی،عربی،صهیونیستی را کند و آنها را تسلیم ضربه‌های مهلک رزمندگان مقاومت در جبهه سوریه نمایند.
  موسوی درباره میلاد حضرت فاطمه(س) و روز زن بیان کرد: میلاد باسعادت حضرت فاطمه(س) و نامگذاری بنام روز زن و مادر هر ساله باید صحنه‎ای از یادآوری مسائل حوزه بانوان و زنان کشور و بازخوانی بایدها و نبایدهای این صحنه باشد و سخنان مقام معظم رهبری با سرفصل‎های ذیل تکلیف را برای همه مسؤولان در سطوح مختلف و مردم عزیز در مطالبه‌گری از دست اندرکاران نظام به وضوح مشخص کرده است.
  وی افزود :ایشان در تبیین مسائل حوزه فرهنگی اجتماعی زنان به مسائل مهمی اشاره که پرداختن به آن ضروری است از جمله الگوی انحرافی زن غربی برهنگی و التذاذ مردان است و زن در اسلام چهار چوب کاملی دارد و زن موجب آرامش مرد و خانواده و مظهر حجاب است.
  امام جمعه محمودآباد تصریح کرد: لطافت،رقت قلب و آمادگی برای دریافت نور الهی از ویژگی‌های زن اسلامی است و زن غربی مظهر ولنگاری و بی بندباری است که عدالت جنسیتی در غرب خالی از واقعیت است و این چه عدالتی است که بیشترین تجاوز،آزار جنسی و بی عدالتی بر علیه زنان در غرب صورت می‌گیرد.
  این مسؤول در ادامه بیان کرد: عدالت جنسیتی در اسلام محترم شمردن زن و جلوگیری از بی عدالتی به زنان است و اسلام با حجاب در را بر روی انحراف زنان بسته است و همچنین زن مدیر و محور خانواده و با نقش مادری و همسری ایجاد آرامش در خانواده را بر عهده دارد و برای مسئله حجاب هزینه‌ها کردند و تبلیغات کردند که موفق شوند چند دختر را فریب دهند تا روسری خود را بردارند.
  موسوی گفت: ادبیات حجاب اجباری که در زبان بعضی خواص نیز جاری شده افتادن در برنامه دشمن است و امام امت چون کوه در موضوع حجاب ایستاده و محکم فرمودند حجاب باید در سطح اجتماع وجود داشته باشد اکنون نظام اسلامی با درون منازل و نوع رفتار کاری ندارد ولی آنچه که در جامعه در ملا عام انجام می‌شود تعلیم عمومی بوده و حکومت باید جلوی حرام علنی را بگیرد.
  وی افزود: اینکه برخی برای ایجاد میل غلط و انحرافی به دنبال دور زدن اسلام هستند کار غلطی هست و باید جلوی هرگونه انحراف از سیاست اسلامی گرفته شود و ولنگاری و اسیر دست بسته غربی بودن آزادی نیست و حکومت باید در مقابل آن بایستد چون دشمنان از چند ماه قبل در اتاق فکرشان نشستند و گفتند در اسفندماه کار نظام تمام است اما ملت در ۲۲ بهمن جواب آنها را دادند.
  خطیب جمعه محمودآباد یادآور شد: به آمریکایی‌ها و غربی‌ها می‌گوییم این منطقه مال ماست و چه ارتباطی به شما دارد که باید برای حضور در منطقه با شما مذاکره کنیم ما با ملت‌های منطقه قرار گذاشتیم و پیش می‌رویم و ارتباطی به شما ندارد و هرگاه که خواستیم در آمریکا حضور پیدا کنیم با شما مذاکره می‌کنیم.
  موسوی درخصوص سالروز تشکیل بنیاد شهید اظهار کرد: بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی در ایجاد یک ساختار منسجم اداری به همه سطوح و نیازهای یک حکومت انقلابی و اسلامی توجه فرموده و یکی از اقدامات ویژه ایشان در آغاز انقلاب اسلامی تشکیل بنیاد شهید بوده که تا امروز در عرصه‌های مختلف آثار ماندگاری از خود بجا گذاشته است.
  وی افزود: بنیاد شهید علاوه بر مدیریت امور عمومی خانواده‌های معظم شهدا در حوزه ماندگاری مسیر شهید و شهادت تلاش‌های همه جانبه‌ای را ارائه کرده که امروز مسیر شهادت و تداوم آرمان شهدا بیش از هر زمان دیگ به یک گفتمان رایج تبدیل شده و از رموز ماندگاری انقلاب اسلامی فروزان بودن مسیر شهادت و آرمان‌های شهدا است.
  امام جمعه محمودآباد درباره مشکلات کشاورزان در این زمان عنوان کرد: در آستانه بهار و همچنین آماده کردن زمین برای آغاز خزانه نشاء و برنج حمایت مسئوولین خصوصا شرکت پخش فرآورده‌های نفتی را با توجه به کمبود آبی که الان حس می‌شود و از طرفی باید پمپ‌های آب بر سر چاه قرار گرفته تا آب استخراج شود که نیازمند نفت و گازوئیل می‌باشد.
  وی درپایان گفت: آقایان دست اندرکار محبت کنند و مثل پارسال مردم را اذیت نکنند و امسال دیگر با کسی تعارف نداریم و این چه بلایی است که بر سر کشاورزی می‌آید آیا این حمایت از سال اقتصاد مقاومتی است از یک طرف استقلال اقتصادی مدنظر است از یک طرف انبار شدن برنج در کارخانه‌ها و دپو شدن در منازل مردم اگر چه استاندار قدم‌های خوبی برداشتند ولی غول‌های اقتصادی و مافیای برنج در کشور مگر می‌گذارند که برنج خارجی نباشد و حمایت داخلی باشد بهرحال مسئوولین به داد کشاورزان برسند.

  برچسب ها :

  نظرات