آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ , Monday 25 March 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100356
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش مازندران مطرح کرد

  تربیت نیروی انسانی آینده محور مأموریت مهم دستگاه تعلیم و تربیت

  معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش مازندران گفت: یکی از مهمترین مأموریت‌های کلان نظام تعلیم و تربیت کشور، تقویت سرمایه اجتماعی و تربیت نیروی انسانی آینده محور، امید آفرین و دارای عقلانیت و تدبیر است.

  آوای شمال/ اسفندیار نظری ظهر امروز در جمع مدیران مدارس محمودآباد اظهار داشت: نیروی انسانی باید به گونه‌ای تربیت شود که بتواند باشکوفایی استعدادهای نهفته، گسترش و تعمیق فرهنگ، اخلاق و روابط انسانی زمینه بروز خلاقیت، پژوهش و کارآفرینی را در دانش آموزان فراهم نماید.

  وی با بیان اینکه تمامی برنامه ریزی‌ها باید بر اساس سند تحول بنیادین باشد، افزود: ارتقای کیفیت و تعالی مدیریت مدرسه نیازمند بهره گیری از سبک‌های رهبری، مدیریت مشارکتی، فرایند مدار و کیفیت جامع است.

  نظری ادامه داد: مدیران مدارس به عنوان سیستم‌های پویا و فعال به گونه‌ای عمل کنند که معلمان، دانش آموزان، خانواده‌ها و کارکنان توانایی درک فرصت‌ها برای توسعه کیفیت در مدرسه را پیدا نموده و با بهره گیری از ابزارهای مدیریت موجبات توسعه مدارس را فراهم نمایند که در این راه مدیران اثر بخش تلاش می‌نمایند تا برنامه ریزی استراتژیک را وارد رفتار روزانه مدارس کنند و ضمن آینده نگری و بررسی دیدگاه‌های نو، از آن استقبال کرده و برای دانش آموزان و معلمان امید و خوش بینی و نشاط فراهم نمایند.

  معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران از سند تحول بنیادین به‌عنوان سند گفتمان آموزش و پرورش یاد و خاطرنشان کرد: یکی از محورهای مهم و اساسی این سند فراهم نمودن بسترهای اشتغال فارغ التحصیلان است.

  وی براجرای طرح مهارت آموزی در قالب طرح “ایران مهارت” در مدارس تاکید کرد و از مدیران مدارس خواست تا با اجرای این طرح زمینه‌های کارآفرینی و اشتغال را برای دانش آموزان ایجاد کنند.

  این مسؤول تصریح کرد: طرح مهارت آموزی دانش آموزان براساس کتاب آموزش مهارت‌های کوتاه مدت با همکاری و استفاده از ظرفیت‌های سازمان فنی‌وحرفه‌ای از اسفند ماه امسال در ۱۰درصد از مدارس متوسطه اول آغاز شد و تاپایان شهریور ۱۳۹۷ ادامه خواهد داشت.

  نظری با اشاره به موضوع هدایت تحصیلی دانش آموزان و ایفای نقش مدیران و مشاوران در این زمینه، گفت: برای دستیابی به این هدف باید با تشکیل کمیته هدایت تحصیلی، در جهت آموزش و توجیه اولیای دانش آموزان و ایجاد ظرفیت در همه رشته‌ها تلاش جدی و مؤثر داشته باشیم.

  وی در پایان، دریافت دیدگاه‌ها و نقطه نظرات، کنجکاوی مفهومی، تفکر انتقادی، تفکر سیستمی، مربیگری و کنترل هیجانات و احساسات را هفت مهارت رهبری مدیران نام برد.

  برچسب ها :

  نظرات