آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ , Monday 17 December 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100247
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور

  حقوق کارگران حداقل باید ۲۷۰ هزار تومان افزایش یابد/ نرخ تورم اعلامی از سوی دولت فقط بر روی کاغذ معتبر است

  بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور گفت: افزایش 270 هزار تومان حقوق کارگران از مواردی است که اجازه نمی‌دهد کارگران زندگی اسفناک‌تر سال 95 را تجربه کنند.

  آوای شمال/ حمیدرضا قلی‌تبار در گفت‌وگو با بلاغ درباره تعیین تکلیف دستمزد کارگران در سال ۹۷ اظهار کرد: سطح معیشت سال گذشته ۲ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان بوده است، در این شرایط اگر درحالت تورم ۹/۹ دهم درصدی که دولت اعلام کرده است و همه می‌دانند که این تورم بیشتر روی کاغذ است و میزان تورم بیشتر است.

  وی با اعلام اینکه اگر همین تورم ۱۰ درصدی دولت را قبول کنیم، میزان معیشت سال ۹۷، ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان می‌رسد، افزود: اگر دولت بنا دارد که وضعیت کارگران نسبت به سال ۹۵ اسفناک‌تر نشود باید حداقل حقوق کارگران حدود ۲۷۰ تومان افزایش یابد که کارگران در سال ۹۷ وضعیت‌شان بدتر از سال ۹۶ نشود.

  بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور خاطرنشان کرد: با توجه به این موضوع نمایندگان کارگران کشور برای نرخ تورم پیشنهادهای مناسب‌تری دارند.

  این مسئول بیان کرد: حدود ۴۰۰ قلم خدمات در محاسبه نرخ تورم تعریف شده است که کارگران با ۳۹۵ قلم بیگانه هستند، مباحث هزینه سفر خارج از کشور، نرخ کلاس اییروبیک، کلاس موسیقی تور زیارتی کارگران از مواردی است که دولت در محاسبه نرخ تورم آنها را محاسبه می‌کند این درحالی است که برای کارگران تنها مسکن، درمان، پوشاک، خوراک و آبونمان دارای اهمیت است و این کالا تورم ۳۰ درصدی را تجربه می‌کنند.

  قلی‌تبار بیان کرد: همین چند قلم نیازمندی‌های کارگران بر اساس نرخ تورم حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است، برای کارگران افزایش بهای مسکن، درمان، پوشاک، خوراک و آبونمان دارای اهمیت است.

  بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور گفت: برای کارگران تورم ۳۰ درصد است نه تورمی که دولت اعتقاد دارد که ۹ درصد است،در ارتباط با ۳۹۵ قلم مباحثی که برای تورم مطرح می‌شود، فکر جامعه کارگری به این مباحث هم نمی‌تواند با این شرایط خطور کند.

  برچسب ها :

  نظرات