آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ , Monday 17 December 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100205
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان دنبال تفکیک بین خادمان از خائنان است

  نماینده مردم تبریز در مجلس با تأکید بر اهمیت طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان گفت: این طرح دنبال آن است که خائن از خادم در میان مسئولان از هم تفکیک شوند و اگر مسئولی مالی را نامشروع کسب کرده است این دارایی به بیت‌المال بازگردد.

  آوای شمال/ محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با تاکید بر اهمیت طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان و لزوم اجرای این طرح گفت: در اصل ۴۹ قانون اساسی آمده اموال و سرمایه‌های نامشروعی که مسئولین و درست‌اندرکاران تحصیل کرده‌اند باید به بیت‌المال بازگردد که متاسفانه این اصل قانون اساسی مورد غفلت واقع شده است.

  وی ادامه داد: با توجه به اینکه این اصل در قانون اساسی مغفول مانده و بر اثر مغفول ماندن آن تعدادی از مسئولین در سمت‌های مختلف بعد از پیروزی انقلاب که به بیت‌المال دسترسی داشتند دست‌اندازی‌هایی را به بیت‌المال داشته و از رانت‌هایی برخوردار شده بودند که این موارد باید مورد بررسی قرار گیرد و تکلیف خادم و خائن مشخص شود.

  عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: نباید اینگونه باشد که تعدادی از افراد در مسئولیت‌های مختلف اموالی را به نامشروع کسب کنند و به آرمان‌های انقلاب ضرب بزنند و موجب ترویج بی‌اعتمادی در میان مردم شوند و مردم را نسبت به نظام و انقلاب بدبین کنند.

  سعیدی خاطرنشان کرد: طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان با این هدف توسط تعدادی از نمایندگان تهیه و تدوین شده که کسانی که دلسوزانه برای این کشور و نظام خدمتی انجام داده‌اند از کسانی که خیانت کرده‌اند جدا باشند و برای خادمین اجری قائل شویم و کسانی که اموالی را به نامشروع از این راه کسب کرده‌اند این اموال به بیت‌المال بازگردد.

  وی در پایان گفت: از مهمترین خواسته‌های مقام معظم رهبری و مردم ایجاد عدالت در کشور است و این طرح در واقع گامی در جهت تحقق این خواسته رهبری و مردم است و اموال نامشروع مسئولان را به بیت‌المال بازگرداند.

   

  برچسب ها :

  نظرات