آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ , Friday 10 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100145
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۴
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > سرخ‌رود
 •   

  رئیس اداره محیط زیست محمودآباد خبر داد

  پایان گردشگری زمستانه قوها در تالاب سرخ‌رود/ سه هزار بال قو امسال به سرخ‌رود مهاجرت کردند

  رئیس اداره محیط زیست محمودآباد از پایان مهاجرت قوها به تالاب سرخ‌رود خبر داد.

  آوای شمال/ یاسر سالار در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با بیان این که امسال نسبت به سال گذشته مهاجرت قوها به این منطقه کمتر شده است، اظهار کرد: به علت وضعیت آب و هوایی امسال که نسبت به سال گذشته شاهد هوای گرم تری بودیم مهاجرت قوها کمتر و در حال حاضر زمان مهاجرت آن ها به پایان رسیده است.

  وی افزود: فصل مهاجرت یک و نیم ماه دیرتر از سال قبل بود، سال گذشته از اوایل آبان ماه قوها به این منطقه مهاجرت کرده و در تالاب سرخ‌رود می‌نشستند اما امسال از اواسط آذر ماه مهاجرت کردند.

  رئیس اداره محیط زیست محمودآباد با اشاره به اینکه امسال حدود سه هزار بال قو به منطقه سرخ‌رود مهاجرت کردند، بیان کرد: از اواسط آذر ماه قوها مهاجرت را شروع و علاوه بر قو انواع غاز، اردک ، چنگر و خودتکا را نیز در کنار قوها داشتیم.

  سالار گفت: برگشت قوها از هفته گذشته آغاز و در حال حاضر ۲۵۰ قو باقی مانده که در هفته اخیر برگشت می‌کنند؛ این قوها تقریبا نابالغ بوده و به همین علت برگشت آن‌ها کمی طول کشیده است.

  وی خاطر نشان کرد: امسال به علت مهاجرت کمتر قوها به این منطقه مشکلی از بابت تامین غذا و امنیت قوها وجود نداشته و با کمک اعتبار اداره کل محیط زیست و کمک‌های مردمی به خوبی روند ادامه پیدا کرده است و دو محیط بان به طور تمام وقت برای حفاظت در تالاب مستقر بودند.

  سالار تصریح کرد‌: مشکلی که سال گذشته در خصوص ورود و خروج افراد به منطقه داشتیم امسال با همکار شهرداری و بخشداری سرخ‌رود و احداث پارکینگ مشکل حل شده است.

  برچسب ها :

  نظرات