آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ , Saturday 15 December 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100042
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  رئیس مخابرات محمودآباد خبر داد

  اجرای فیبر نوری تلفن ثابت در مسکن مهر سرخ‌رود/ مالکان از اردیبهشت سال آینده تلفن ثابت دارند

  رئیس مخابرات محمودآباد از اجرای پروژه فیبر نوری تلفن ثابت در مسکن مهر سرخ‌رود با هزینه بیش از 5 میلیارد ریال خبر داد.

  آوای شمال/ یوسف بابایی در حاشیه بازدید از پروژه فیبر نوری مسکن مهر سرخ‌رود در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه این پروژه به طور کامل از اعتبارات شرکت مخابرات اجرایی می شود، اظهار کرد: با توجه به اینکه شرکت مخابرات ایران، خصوصی است و در بحث توسعه و خودیاری هزینه نمی‌کند، ولی با هماهنگی‌های انجام شده و با توجه به اینکه برآورد هزینه این پروژه از عهده ساکنین مسکن مهر سرخ‌رود خارج است، این خدمت به ساکنین انجام شد.

  وی افزود: طرح پروژه مسکن مهر سرخ‌رود از ۳ ماه قبل آماده شد و بعد از گذراندن مراحل اولیه و تامین بودجه این پروژه، امیدواریم تا پایان فروردین ماه سال ۹۷ بتوانیم این پروژه را راه‌اندازی کنیم.

  رئیس اداره مخابرات محمودآباد ادامه داد: این طرح بدون هیچ هزینه مشارکتی از مشترکین در حال اجرا می‌باشد و همچنین در ثبت نام ودیعه مشترک تا مبلغ یک میلیون ریال هم به مالکان تخفیف دادیم تا بتواینم خدمتی کوچک به منطقه به خصوص روستای چاکسر بخش سرخ‌رود انجام دهیم تا اهالی این روستا نیز بتوانند از تخفیف و بستر فیبرنوری برخوردار شوند.

  وی با بیان اینکه اعتبارت از شرکت مخابرات ایران بدون هیچ هزینه اعتبار دولتی تامین شد، افزود: در مجموع از بحث تجهیزات سوئیچ، فیبر، olt و سایر تجهیزات مربوطه بیش از ۵ میلیارد ریال برای شرکت مخابرات هزینه شد.

  بابایی تصریح کرد: تمام مشترکین از بستر فیبر نوری تا پهنای ۵۰ مگابایت اینترنت برخوردار می‌شوند و در بحث هوشمندی سازی که تمام ساختمان از مسئله دوربین یا دیتاها از این بستر تا پهنای ۱۰۰ مگابایت برخوردار می‌شوند.

  این مسؤول مزیت فیبر نوری را طول عمر و سرویسی نامحدود عنوان کرد و گفت: کابل‌های مسی که در گذشته استفاده می‌شد دارای نویزی بالا و عمری کوتاه بودند و در اثر باد و باران دچار اختلال می‌شدند.

  وی یادآور شد: تاکنون در هیچ کدام از مسکن مهرهای استان مازندران برای این چنین طرحی با چنین اعتباری اقدامی صورت نپذیرفت، ولی خوشبختانه استارت کار در این جا زده شد و در فروردین ماه آیین افتتاح برگزار می‌شود و مردم از این سرویس برخوردار می شوند.

  رئیس اداره مخابرات محمودآباد در پایان گفت: از اردیبهشت ماه سال ۹۷ واگذاری تلفن ثابت به مردم آغاز شده و تا زمانی که متقاضی وجود داشته باشد این سرویس به مشتریان تحویل داده می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات