آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ , Monday 17 December 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100037
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  گام‌های استاندار مازندران برای اجرای طرحی جدید

  طرح اتصال مترو تهران به شمال وارد مرحله جدیدی شد

  در دیدار استاندار مازندران با رئیس سازمان زمین‌شناسی کشور طرح اتصال مترو تهران وارد مرحله جدیدی شده است.

  آوای شمال/ طرح اتصال مترو تهران به شمال برای نخستین‌بار در آخرین ماه‌های سال توسط محمد اسلامی استاندار مازندران مطرح شده است.

  به جهت اهمیت این طرح بازتاب رسانه‌ای مناسب داشته و بیشتر رسانه‌ها نسبت به انعکاس این خبر اقدام کردند.

  در اولین خبرهای محمد اسلامی از نیاز سرمایه‌گذاری بیش از ۸ میلیارد دلاری برای اجرای این طرح خبر داد.

  وی در عین حال خاطرنشان کرد که برای این طرح باید فاز مطالعاتی جدیدی در نظر گرفته شود.

  دومین گام محمد اسلامی برای اجرای این طرح برگزاری جلسه مشترک با اعضای شورای شهر تهران بود که در این جلسه اعضای شورای شهر تهران هم موافقت ضمنی خود را برای اجرایی شدن اعلام کردند.

  در حال حاضر مباحث مطالعاتی زمین‌شناسی برای اتصال مترو تهران به مازندران نیاز است که یکی از فعالان زمین‌شناسی در استان مازندران در مصاحبه‌ای با یکی از رسانه‌ها مازندران اعلام کرد که دو خطر عمده وجود سنگ‌های آهکی و چشمه‌های جوشان مسیر اتصال مترو تهران را تهدید می‌کند.

  قربان وهاب‌زاده این طور که در خبرگزاری فارس صحبت کرده بود، بیان کرد: باید طرح مطالعاتی مناسب برای اجرای این طرح پیش‌بینی شود.

  وی خاطرنشان کرد: ظرفیت مطالعه مناسب برای اجرای این طرح در کشور وجود دارد و متخصصان داخلی می‌توانند در این زمینه ورود پیدا کنند.

  استاندار مازندران دیگر پیگیری‌ها برای اجرای این طرح را از مجموعه زمین‌شناسی کشور آغاز کرده و در دیداری که با راضیه لک معاون وزیر و رئیس سازمان زمین‌شناسی کشور داشت، برانجام مطالعات زمین‌شناسی مترو تهران به شمال تاکید شده است.

  داشتن ارتباط مناسب یکی از دغدغه‌های جدی است و این موضوع هم می‌تواند از برنامه‌های ماندگار محمد اسلامی در مازندران باشد ولی طرح‌های به زمین مانده زیادی در استان وجود دارد که مهم‌ترین آن اشتغال به ویژه اشتغال فارغ‌التحصیلان بیکاری دانشگاهی است که نیاز به نگاه ویژه متولیان استانی دارد.

  برچسب ها :

  نظرات